Remont domów drewnianych – nie czekaj z nim

Remont domów drewnianych – nie warto czekać

Dawniej budowano jedynie domy z drewna. Był to jedyny surowiec, z którego mogły powstać solidne budynki mieszkalne. Okazuje się, że budowa domów drewnianych była bardzo dobrą inwestycją, ponieważ niektóre z nich przetrwały do dnia dzisiejszego, czyli nawet ponad 50 i więcej lat. Oczywiście wymagają one renowacji. Jednak to nie zmienia faktu, że samo drewno utrzymane zostało w bardzo dobrej jakości. Wystarczy je jedynie odświeżyć, aby zyskało dawny blask. Niemniej jednak warto zainteresować się tematem remontów domów drewnianych.

Remont dachu

Najczęściej, jeżeli coś wymaga remontu po wielu latach eksploatacji domu z drewna, to jest to dach. Zawsze po pewnym czasie wymaga on uszczelnienia. Istotne jest, aby zatrzymać proces niszczenia konstrukcji domu właśnie w tym elemencie. Dzięki temu do wnętrza nie będzie dostawała się woda opadowa. Dawniej porycia domów wykonywane były z mniej trwałych materiałów. Niektóre drewniane domy miały dachy wykonane z łupek płytek cementowo-włókiennych czy też z naturalnych materiałów takich jak trzcina, gont drewniany czy wiór osikowy. Współcześnie materiały te również znajdują zastosowanie. Jeżeli na starym domu z drewna znajduje się taki materiał, trzeba się liczyć z koniecznością jego wymiany na nowy. Najlepiej zastąpić go ze względu na trwałość blachodachówką lub dachówką ceramiczną w zależności od wytrzymałości konstrukcji remontowanego budynku czy też wysokości naszego budżetu który chcemy przeznaczyć na ten cel. Podczas remontu, warto również wykonać na nowo ocieplenie poddasza.

Remont elewacji

Znajdujące się na elewacji naturalnie i oryginalne drewno trzeba co jakiś czas odnawiać. Dzięki temu będzie mogło pozostać w dobrej kondycji przez długie lata. Najlepiej, aby ten etap prac wykonała profesjonalna ekipa znająca się na drewnie i potrafiąca właściwie odnowić zewnętrzną część domu i dobrać właściwe impregnaty do drewna.

Dlaczego remont domu drewnianego warto powtarzać co jakiś czas?

Jak każde domy, tak również domy z bala wymagają odnowienia i zadbania o ich właściwą kondycję. W każdym domu coś się psuje, co wymaga odnowienia. Także w domu drewnianym. Lepiej wcześniej wykrywać różnego rodzaju usterki. Dzięki temu szkody nie będą aż tak duże, a remont domów drewnianych będzie trwał znacznie krócej i będzie mniej kosztowny. Istotne jest, aby dokładnie sprawdzać to, jak wygląda nasz dom i czy żaden jego element nie niszczeje. Mając to wszystko pod kontrolą, domy z bali będą mogły utrzymać się w dobrej kondycji i służyć nam przez wiele lat.

Oceń ten post
[Wszystkie: 0 Average: 0]