Fińskie domy z drewna, czyli jakie?

Fińskie domy z drewna

Rozwiązania technologiczne zastosowane w skandynawskich domach sprawiają, że budynki te świetnie komponują się z każdym krajobrazem. Oszczędności są głównym powodem, dla którego fińskie domy z drewna są wybierane przez inwestorów.

fińskie domy z drewna

Domy prefabrykowane

Fińskie domy zwykle kojarzone są z prefabrykowanymi domami mającymi drewnianą konstrukcję. Wszystko za sprawą modułowych rozwiązań, jakie zostały tutaj wykorzystane. To rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim materiały nie sprawiają problemów podczas transportu. Ich zakupów również jest atrakcyjny pod względem cen, a nieskomplikowany montaż sprawia, że domy drewniane buduje się po prostu szybko, sprawnie i bez żadnych problemów. Warto nadmienić, że prefabrykowane drewniane domy nie są żadną nowością w Polsce. Pierwsze pojawiły się zaraz po zakończeniu II wojny światowej. Z biegiem czasu jednak technologia coraz bardziej się rozwijała. W obecnym kształcie domy te już nie przypominają tych dawnych. I być może dobrze, ponieważ obecne konstrukcje są ekologiczne, energooszczędne i przyjazne dla mieszkańców.

Trwałość fińskich domów

Nowoczesne technologie, w jakich powstają domy fińskie sprawiają, że mogą one odznaczać się niezwykłą trwałością. Warto podkreślić, że tego typu konstrukcje są odporne na ogień, a to jest niezwykle ważne, w przypadku drewnianych budynków.

Izolacja termiczna w fińskich domach

Do ocieplania domów fińskich wykorzystywane są termiczne materiały porowate. Nie ma tutaj jednak folii paro przepuszczalnej. Głównie wykorzystywana jest wełna celulozowa. Jest to sypki materiał, który w skuteczny sposób eliminuje mosty cieplne. Wełna ta jest również higroskopijna. Wchłania wilgoć. Jest to rodzaj izolacji ekologicznej, przyjaznej środowisku.

Farba kryjąca do drewna

Aby fińskie domy wyglądały atrakcyjnie, warto pomalować je odpowiednią farbą kryjącą, która nada konstrukcji piękny, naturalny kolor. Istotne jest, aby wybrane farby odznaczały się wyższą trwałością. Powinny tworzyć ochronną warstwę nawierzchniową, która będzie odporna na działanie wody, na uszkodzenia mechaniczne, a także na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki temu drewno zostanie właściwie zabezpieczone.

Oceń ten post
[Wszystkie: 0 Average: 0]