Drewniane domy – stolarka okienna i drzwiowa

Drewniane domy, a stolarka okienno-drzwiowa

Drewniane domy pod wieloma względami są wyjątkowe. Także pod względem montażu drzwi i okien, co musi odbywać się we właściwy sposób, aby korzystanie z nich było komfortowe. Istotne jest, aby budowa domów drewnianych obejmowała wysokiej jakości stolarkę okienną. Jest to podstawą prawidłowej izolacji domu, a także tego, aby nie uciekało z niego ciepło. Zawsze podczas budowy domu warto zwracać uwagę na jakość wybieranych drzwi i okien. Mieszkanie w takim domu będzie dzięki temu wielką przyjemnością.

Montaż drzwi zewnętrznych w domach drewnianych

Tak naprawdę na montaż drzwi zewnętrznych w drewnianym domu będzie miał wpływ typ zastosowanego materiału: czy będzie to dom z bala czy kanadyjski. W przypadku domów kanadyjskich, drzwi montowane są tak samo jak w domach murowanych. Natomiast, jeżeli budujesz drewniane domy z bala, wtedy to architekt w projekcie określa, w jaki sposób należy zamontować drzwi i jakie mają one mieć parametry. Trzeba pamiętać, że w obydwu przypadkach istotne jest, aby drzwi zostały zamontowane poprawnie. Dzięki temu można będzie z nich właściwe korzystać.

Okna w domu z bali

Najlepiej w domu drewnianym będą wyglądały oczywiście okna drewniane. Trzeba jednak pamiętać, że decydując się na okna drewniane musimy na ten cel przeznaczyć znacznie więcej pieniędzy. Pozostałe typy okien w tym stolarka PCV pomimo niższej ceny całkiem dobrze sprawdza się w domach drewnianych. Stosowane do jej produkcji nowoczesne materiały okleiny i dobre profile np. system Schuco i okucia Winkhaus będą gwarantowały dobrą jakość i trwałość.

Najczęściej drewniane domy zostają wyposażone w okna wykonane z drewna sosnowego lub mahoniowego. Są to zazwyczaj okna rozwierne lub rozwierno-uchylne. Można wybrać albo jednoskrzydłowe albo dwuskrzydłowe.

Najważniejsze jest to, aby domy z drewna zostały wyposażone w dobrej jakości okna, charakteryzujące się świetną izolacją. Maksymalnie współczynnik przenikalności ciepła w takich oknach powinien wynosić 1,1 W/m2K. Przy wyborze konkretnych modeli warto zwrócić uwagę na jakość uszczelek.

Montaż okien w domu drewnianym

Jest możliwość zamontowania okien bezpośrednio do bali. Wykorzystywane są specjalne metalowe łączniki, a szczeliny są wypełniane wełną mineralną. Można także zamontować okna na piance montażowej i specjalnych pośrednich listwach. Okno w tym wariancie jest przytwierdzane do węgarów.

Oceń ten post
[Wszystkie: 0 Average: 0]