Domy z bali – kolorystyka wnętrza

Domy z bali i kolorystyka wnętrza

W polskiej architekturze zdecydowanie dominują domy murowane, a nie domy z bali. Jednak coraz więcej osób wybiera konstrukcje drewniane twierdząc, że są bardziej klimatyczne i ciekawe w aranżacji. Sprawdź, jakie możliwości masz w wykańczaniu takich budynków.

Wykańczanie wnętrz – domy z bala

Uspokajamy. Wszystkie domy drewniane można wykańczać tymi samymi materiałami, co budynki murowane. Możesz pozostawić wnętrze z widocznym drewnem, jedynie pokrywając elementy konstrukcyjne stropu i sufitu drewnianego olejem czy woskiem, aby przepięknie połyskiwało. Takie rozwiązanie wspaniale będzie uzupełniało wyłożenie płytami kartonowo-gipsowymi ścian wewnętrznych i pomalowanie ich na dowolny kolor.

Ceglane elementy w drewnianym domu

Każdy materiał można połączyć z drewnem, jeżeli tylko ma się na to pomysł. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie cegieł, jako widocznych elementów we wnętrzu. Okazuje się, że ten surowy materiał bardzo dobrze współgra z jasnym drewnem. Cegła powinna być oczywiście czerwona. Do tego, jeżeli dodamy elementy betonowe na niektórych ścianach, można uzyskać fantastyczny efekt loftowego wnętrza. Dzięki temu, że widoczne będzie drewno, przestrzeń zostanie ocieplona i będzie przytulna.

Dom cały z drewna także ma swój urok

Zarówno szkielet wewnętrzny, jak i zewnętrzny dom może mieć drewniany. Nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. Takie budynki mają swój urok i wielu się podobają, szczególnie, jeżeli znajdują się w otoczeniu natury i zieleni. Warto stworzyć wnętrze stylizowane na wiejską chatę, z kaflowymi piecami, klasycznymi meblami i pamiątkami rodzinnymi. Od razu można będzie poczuć niepowtarzalny klimat i cofnąć się w czasie przynajmniej o kilkadziesiąt lat. Będzie to powrót do wspaniałych, dziecięcych lat.

Góralski styl pożądany w domach drewnianych

Świerkowe deski wyłożone na wewnętrznych ścianach domu przepięknie wyglądają, gdy na kanapach i podłogach znajdują się wełniane dodatki. Jasne wnętrza zawsze mają klimat i wyglądają ciekawie, dlatego budowa domów drewnianych w góralskim stylu zwykle opiera się właśnie na takiej kolorystyce. Warto dodać, że jasne wnętrza powiększają przestrzeń, a tworząc niewielki domek wielu osobom właśnie na tym zależy. Dom stworzony w jasnej kolorystyce jest także łatwy w utrzymaniu.

Oceń ten post
[Wszystkie: 0 Average: 0]