Domy drewniane z garażem

Domy drewniane z garażem – czy to możliwe?

Niegarażowany samochód dużo szybciej niszczeje, dlatego od razu przy budowie domów warto pomyśleć o garażu. Jest to możliwe także w przypadku decyzji pozytywnej na domy drewniane. Ich ceny nie są aż tak bardzo wygórowane, szczególnie w porównaniu do garaży w domach murowanych.

Garaże drewniane są bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, które w dodatku wygląda w bardzo atrakcyjny sposób. Samochód nie traci tak szybko na wartości, gdy jest garażowany, dlatego na pewno budowa garażu jest bardzo dobrym pomysłem. Aby nie trzeba było ubiegać się o pozwolenie na budowę garażu przy drewnianym domu, jego powierzchnia nie powinna przekroczyć 50 m2. Musi on także znajdować się na działce, na której stoi już budynek mieszkalny lub na działce o przeznaczeniu budowlanym. Te warunki trzeba spełnić, aby móc zbudować garaż bez pozwolenia.

W innych przypadkach, wymagana jest zgoda na budowę. Wtedy drewniany garaż nie może mieć powierzchni większej niż 35 m2. Na każde 500 m2 powierzchni działki mogą stanąć co najwyżej dwa garaże drewniane.

Jaki drewniany garaż warto wykonać?

Jeżeli chcesz, aby domy z bala zyskały dodatkową użytkową przestrzeń, wybierz właściwy projekt domy z garażem. Dostępnych jest bardzo dużo kompozycji, zarówno z dodatkowymi pomieszczeniami gospodarczymi, jak i z różnymi rozwiązaniami dekoracyjnymi, na przykład ozdobnym dachem. Można wykonać garaż z drewna w szkielecie lub z bali. Jeżeli masz domy z bali, to drugie rozwiązanie będzie dużo bardziej korzystne to nie znaczy że tańsze. Możliwość wyboru technologii wykonania garażu jest dodatkowym atutem domów drewnianych.

Alternatywa dla drewnianych garaży, wiata garażowa

Z drewna można wykonać również wiatę garażową, np. jednostanowiskową, która będzie formą otwartą, niezależną od budynku lub z nim połączoną. Istotne jest, aby materiał zaimpregnować. Dzięki temu drewno nie będzie niszczało pod wpływem działania warunków atmosferycznych. Wiaty garażowe są nadal często stosowane ze względu na stosunkowo niskie koszty wykonania. Dość chętnie wprowadzane są również garaże bezpośrednio do projektu domu drewnianego. To zapewnia znacznie większą funkcjonalność, jak i walory estetyczne niż wolnostojące wiaty. Jeżeli jednak ktoś szuka tańszego rozwiązania, dzięki któremu domy z drewna zyskają przestrzeń garażową, wiata garażowa jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ kosztuje od 1,5 do 5 tysięcy złotych, a garaż drewniany od 15 do 20 tysięcy złotych.

Oceń ten post
[Wszystkie: 0 Average: 0]