Budowa domów drewnianych tanim kosztem?

Budowa domów drewnianych i oszczędności

Chyba nie ma osoby, której budowa domów drewnianych pod względem kosztów by nie przerażała. Świadomy inwestor dobrze wie, że nie należy oszczędzać na materiałach budowlanych, a także na ekipie, z którą podejmuje współpracę. To od tych czynników zależy, czy dom zostanie zbudowany we właściwy sposób, i czy można będzie z niego korzystać przez długie lata bez najmniejszych problemów.

Ile kosztuje budowa domu drewnianego?

Domy drewniane mogą być praktycznie o 1/3 tańsze od tradycyjnych domów murowanych. Kilkanaście tysięcy złotych wystarczy, aby powstał całoroczny dom, z którego można będzie korzystać zarówno latem, jak i zimą. Ceny budowy zależą w dużej mierze od wielkości budynku, województwa, w którym chcemy go postawić, a także od wielu dodatkowych czynników.

budowa domów drewnianych

Na czym nie wolno oszczędzać budując dom?

Pierwszym, na czym nie możesz oszczędzić budując domy z drewna jest ich podstawowy materiał budulcowy, czyli drewno. Kupując tani materiał bez certyfikatów, podejmujesz bardzo duże ryzyko. Takie drewno może pochodzić z kradzieży. Nie masz również informacji na temat tego, czy było właściwie sezonowane. Zwykle, jeżeli oferowane jest nam drewno tanie, można mieć pewność, że jest mokre. Takiego drewna nie wolno używać do budowy domu, ponieważ konstrukcja będzie po prostu niestabilna.

Ważne jest również, aby budową domu zajęła się jedna firma budowlana posiadająca odpowiednie uprawnienia i wiedzę w zakresie drewnianej technologii budownictwa. Jeżeli ekipa budowlana oferuje bardzo niskie koszty wykonania prac, może to oznaczać, że działa nielegalnie i zatrudnia pracowników na czarno, lub nie posiada wymaganych kwalifikacji. Lepiej takiej firmie od razu podziękować. Pamiętaj, że budowa domów drewnianych nie daje miejsca dla kilku ekip budowlanych. Nie może wtedy z tego powstać nic dobrego.

Jeżeli wybierzesz najlepszej jakości materiały, a także sprawdzoną ekipę budowlaną, drewniane domy powstaną bez najmniejszych problemów. Można będzie cieszyć się z tego, że ich konstrukcja jest odpowiednia, a korzystanie z takiego domu bez problemów będzie możliwe przez wiele lat. Gwarancją solidności każdego budynku są właśnie te dwa omawiane punkty. Warto wziąć sobie to do serca i przestrzegać ogólnie przyjętych zasad.

Oceń ten post
[Wszystkie: 1 Average: 5]