Remont starych domów drewnianych

Remont domów drewnianych i remont starych domów z drewna

Wiele osób zastanawia się, czy zainwestowanie w zakup i renowację starego budynku drewnianego ma sens. Okazuje się, że tak, ponieważ taki remont domów drewnianych może to być szansa na spore zyski w przyszłości. Jak to możliwe?

Największą popularnością wśród inwestorów cieszą się drewniane domy 20-40-letnie, ale także stare kamienice, dworki oraz pałace. Trzeba jednak mieć świadomość, że w przypadku dużych obiektów składających się z wielu pomieszczeń, remont może wynieść nawet kilka milionów złotych.

Kup stare domy drewniane w znakomitej lokalizacji, a zapewnisz sobie świetną inwestycję

Wielu inwestorów decyduje się na zakup starych obiektów drewnianych głównie ze względu na ich lokalizację. Traktują to jako inwestycję, która może przynieść im zyski w przyszłości, np. z wynajmu pod powierzchnie biurowe czy jako kwatery prywatne dla turystów. Część osób chce zainwestować w coś takiego jak remont domów drewnianych także do własnego użytku.

W bankach pojawia się coraz więcej zapytać o kredyty hipoteczne na zakup domów, które zostały zbudowane w latach 70 i 80. Niestety, zakup takich nieruchomości w Polsce może wiązać się z pewnymi ograniczeniami, o których warto wiedzieć. Z czego to wynika? Przede wszystkim z tego, że opuszczonych, jak i przeznaczonych na sprzedaż obiektów drewnianych jest stosunkowo mało. Wiele osób, które mają przekazywane z pokolenia na pokolenie domy z bala, po prostu w nich mieszka. Nie chcą ich sprzedawać, a jedynie decydują się na remont od czasu do czasu.

Ekonomia

Oczywiście, to nie oznacza, że na rynku wtórnym nie uda się znaleźć obiektu do kupienia. Trzeba po prostu czekać na okazję. Możet to się opłacać, ponieważ zakup takiej nieruchomości zazwyczaj jest tańszy niż budowa domów drewnianych od podstaw czy też zakup mieszkania. Oczywiście nie wszystko w takim gotowym obiekcie da się sprawdzić od razu. Może to spowodować dodatkowe, nie przewidziane koszty które odkryjemy w trakcie prac remontowych. W przypadku nieopłacalności remontu nasza firma, tak jak to miało miejsce przy naszej realizacji koło Mińska Mazowieckiego wykorzystuje dobre fundamenty pozostałe po starej bryle domu drewnianego. Wykonała projekt budowlany i postawiła nowy dom uwzględniający potrzeby naszych inwestorów, którzy z dziećmi zamieszkują w pięknym otoczeniu przyrody zmieniając oblicze zakupionego starego gospodarstwa rolnego.

O czym musisz pamiętać kupując stare domy z bali?

  • Przeanalizuj i rozsądnie oceń stan domu.
  • Sprawdź w pierwszej kolejności konstrukcję domu, stan ścian nośnych oraz podłóg.
  • Zwróć uwagę, w jakim stanie jest dach oraz strop.
  • Sprawdź stopień zawilgocenia budynku.
  • Dowiedz się, z jakiego drewna budynek powstał oraz na jakim gruncie stanął.
  • Sprawdź stan fundamentów.
Oceń ten post
[Wszystkie: 2 Average: 5]