Budowa domów drewnianych i pilnowanie ekipy

Budowa domów drewnianych – czy musisz odwiedzać codziennie plac budowy by dopilnować wszystkiego?

Jak powszechnie wiadomo, budowa domów drewnianych jest bardzo absorbująca i wymaga dużego zaangażowania zarówno ze strony firmy budowlanej, jak i inwestora. Czy jednak osoba zlecająca musi być codziennie na placu budowy by dopilnować wszystkiego? Jeżeli zatrudnisz profesjonalną ekipę budowlaną, możesz spać spokojnie i zająć się własnymi sprawami.

Profesjonalna ekipa budowlana

Ekipa budowlana, która działa profesjonalnie i rzetelnie wykonuje wszystkie działania to skarb i podstawą. Podstawą jest to, że jeśli chcesz zbudować domy z drewna prawidłowo działające przez lata potrzebne jest Ci fachowe wsparcie. Bez niego można zapomnieć o budowie, która będzie solidna, trwała i nie będzie zawierała błędów. Na szczęście sprawdzając wcześniej firmę, z którą nawiązujesz współpracę, możesz podjąć w tym zakresie bardzo mądrą decyzję.

Podstawą jest umowa

Możesz kogoś znać wiele lat, ale umowa w przypadku nawiązania każdej współpracy jest bardzo ważnym elementem. To dzięki niej będziesz w stanie egzekwować swoje prawa, jak i wyciągać konsekwencje. Jeżeli konkretne działania nie zostaną wykonane zgodnie z założeniami. Jeżeli spiszesz dobrą umowę, Twoja codzienna obecność na placu budowy nie będzie konieczna. Będziesz w stanie etapami rozliczać się z wykonanych przez ekipę budowlaną zadań. Będziesz w stanie monitorować ich działania na podstawie sporządzonego harmonogramu, dołączonego do umowy. To wystarczy. Kontrola ekipy budowlanej i zgodności realizacji z projektem budowlanym w takiej sytuacji będzie po stronie osoby uprawnionej czyli kierownika budowy.

Na początku współpracy ustal zasady

Umowa powinna zostać poprzedzona rozległymi ustaleniami obejmującymi każdy etap budowy. Rozwiewając już na tym etapie wątpliwości, będziesz w stanie spać spokojnie. Będziesz wiedział, że domy z bali powstają dokładnie tak, jak tego chcesz, a ekipa budowlana rozumie Twoje potrzeby.

Potrzebne też elastyczne podejście

Pamiętaj przy tym o elastycznym podejściu. Budowa to nie mechanizm bez wad. Mogą zdarzyć się opóźnienia spowodowane niedostarczeniem materiałów na czas czy złymi warunkami atmosferycznymi. Bądź wyrozumiały dla firmy, która na ogół bardzo dobrze sobie radzi z wypełnianiem zadań, ale wydłuża termin oddania o 1-2 czy 5 dni. To nie powinno stanowić problemu.

Gdzie znaleźć profesjonalną ekipą budowlaną? Zadzwoń do nas, zadaj kilka pytań odnośnie budowy domu twoich marzeń. Spotkaj się w biurze. Odwiedź naszą realizację w terenie, wybudowaną lub w trakcie budowy. Jesteśmy przekonani że te działania pozwolą tobie na wyrobienie sobie opinii na temat fachowości firmy i je pracowników.

Oceń ten post
[Wszystkie: 2 Average: 5]