Domy z drewna budowane także zimą

Domy z drewna możliwe do zbudowania także zimą

W związku z tym, że domy drewniane są bardzo odporne na działanie warunków atmosferycznych, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby budować je zimą. Trzeba jedynie pamiętać o odpowiedniej konserwacji i impregnacji drewna. Jest to podstawą, aby domy z drewna mogły świetnie sprawować się przez wiele lat.

Budowa domów drewnianych zimą od kilku lat jest bardzo popularna. Głównie dlatego, że to właśnie wtedy firmy budowlane mają najwięcej wolnych terminów i są w stanie wykonać bardzo szybko całą konstrukcję budynku drewnianego. Zwykle ekipy budowlane chętnie podejmują się takich prac, ale jedynie wtedy, gdy zima nie jest sroga i panują względnie dobre warunki. Od kilku sezonów zima jest bardzo łaskawa. Mrozy są małe, a śniegu jest jak na lekarstwo. W związku z tym, pod tym względem nie ma żadnych przeciwwskazań, aby tworzyć w tym czasie drewniane domy.

Budowa domu drewnianego zimą – dlaczego jest możliwa?

Budowa domów drewnianych jest możliwą zimą głównie dlatego, że podczas składania poszczególnych elementów nie wykonuje się żadnych prac mokrych. Podstawą jest jedynie to, aby bale, z których powstanie dom były suche i zaimpregnowane odpowiednimi preparatami. Na rynku dostępnych jest wiele środków, które będą w stanie wytworzyć właściwą barierę ochronną na drewnie. Ich zadaniem jest przede wszystkim zabezpieczenie bali przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zdecydowanie impregnacji nie należy lekceważyć. Warto wykonać ją już zaraz po zakupie bali, ale również, gdy powstanie z nich odpowiednia konstrukcja.

Bale do budowy domu zimą

Jak już wspomnieliśmy, impregnacja bali, z których powstają domy z bali powinna zostać wykonana już po ich zakupie. Nie zwalnia nas to jednak z obowiązku ponownej impregnacji, gdy budowa domów drewnianych będzie już ukończona. Jeżeli jednak prace przerwie zima, a dom będzie w stanie surowym otwartym, nie będzie wielkiej tragedii, jeżeli nie zdążysz z impregnacją. W końcu bale będą już poniekąd zabezpieczone przed mrozem i śniegiem. Jeżeli jednak nic nie stoi na przeszkodzie, warto wykonać ponowną impregnację. Na pewno nie zaszkodzi.

Jeżeli zima zaskoczy budowlańców, gdy dom będzie już w stanie surowym zamkniętym, impregnacje można wykonać od wewnętrznej strony. Istotne jest, aby te prace wykonać z dużą starannością. Warto wybrać taki impregnat, który będzie w stanie chronić drewno także przed ogniem.

Oceń ten post
[Wszystkie: 0 Average: 0]